Skočiť na obsah
  • Štatistiky členov

    3 575
    členov
    2 578
    Najviac prítomných
    jozefjurgasek
    Najnovší člen
    jozefjurgasek
    Registrácia
  • Štatistiky Fóra

    3,8k
    tém
    332,5k
    príspevkov
  • Daj vedieť priateľovi

    Páči sa ti FreeSpace game Fórum? Daj vedieť priateľovi!
  • Najnovšie témy

  • Najnovšie príspevky

    • iskra
      Gary Moore https://sk.wikipedia.org/wiki/Gary_Moore     
    • tyso
      nuz, zmenil sa.  Nie fyzicky ( aj ked aj to ) ale prave nasa kultura, moralka, teda nasa spolocenska nadstavba  nam umoznuje alebo znemoznuje uspesne zit v modernej dobe.
    • tyso
      irb,  niekde ste usli :)    tak par postrehov.   Kedze su ludia ochotni platit za umenie, tak to hovori celkom jasne ze ide o beznu  potrebu,  to nie je zle na zaciatok. Nie sme teda ziadne stroje, emocie spojene s umenim su cenene a vieme teda ze nie len chlebom je clovek zivy :)  Je to teda vyssie na pyramide potrieb ale je to tam.    Peniaze tak nie su meradlom umenia ale dopytu.    ( A unikaty vlastne ani nevieme a nechceme ocenit,  teda tvoja skepsa smeruje inde ako je realita) Ale moja teza bola inde,  nejde o meranie umenia ale ze na vnimanie umenia a rozoznania dobreho a zleho umenia potrebujes znalosti a trening. A toho sme v skolach dostali neskutocne malo.  Ale ti co chodili na ZUS alebo mali doma stastie, ti  to vedia.
    • alamo
      Veď hej. Človek "rozumný" sa od konca poslednej doby ľadovej, v podstate nijak nevyvinul a nezmenil. Mozog máme "technicky" postavený a fungujúci rovnako,  ako mali lovci zberači.  A teraz keď sa objavil nový životný priestor digitálnych technológií, a nezaťažený spoločenskými normami, vtrhli sme doňho ako tlupa nenažraných  ľudoopov.
    • tyso
      nuz, zacni tym ze As nie je energia,   spravny vztah je U.I.t.    A zvysok si mozes odmerat doma, na rozdiel od gravitacie je elektrostaticka sila taka silna ze to nie je problem. A dalej ti robi problem zakladna matematika,  to netusim ako riesit.  Ale v zasade sa pytas preco ked sucet dvoch cisel je 100, tak ich nasobok je rozdielny.    Viem ti povedat ako taka funkcia vyzera, kde ma extrem ale netusim ako ti vysvetlit ze sucet je nieco ine ako nasobenie.   A odpoved na posledne otazky viem, ale mam obavy ze to tiez neviem vysvetlit ( v zasade na katode je este aj potencialova bariera a tak napatie musi take aby ju prekonalo.  Ale inak vysoke napatie len zvysuje prud a v starych TV dostanu elektrony dostatocnu energiu aby na luminofore svietili. Ale su aj elektronky s nizsim napatim na anode.  A elektricka sila je colombovska alebo lorentzova sila,  takze zavisi od naboja a vzdialenosti, ale bezne pouzivame ine vztahy ako je elektricka intenzita  a potom F = E.Q,   a medzi E a U je tiez vztah ( pri kondenzatore E = U/d) , takze aj medzi napatim a silou je vztah.
  • Najnovšie zápisy v blogoch

  • Najnovšie komentáre v blogoch

    • Tomáš
      Presne tak. Že proste budem večne bez peňazí a budem len prežívať.
    • Proteus
      Dalo sa schudnut, kebyze chudnes konstantne postupne. Lenze ty si taka tlchuba, ze to uz asi ani pravda nie je. Chcel som, chcel by som... Najhorsie slovne spojenie. Nechaj si to pre seba. Tym nas nezatazuj. 
    • Sniper
      Takže si predpokladal, že 8 mesiacov nebudeš žrať a vďaka tomu schudneš o 40 kilov? Tak si to myslel? 
    • Tomáš
      Zistil som že nijako. Len teoreticky to vyzeralo že sa dá. Že budem furt bez peňazí, tým pádom nebudem jesť, bude energický deficit a schudnem. Ale vždy sa nejako dostanem k peniazom a to už dokopy nejde.
    • Sniper
      A oproti 1. septembru je to o koľko menej? Či do mája stále času dosť? Si presne v polovici a neschudol si nielenže polovicu toho, čo si mal schudnúť, ale neschudol si vôbec nič! Aké vyžraté prasa si bol pred 4 mesiacmi, rovnaké vyžraté prasa si aj dnes. Ako chceš v novom roku schudnúť za 4 mesiace 40 kilov, keď si nebol schopný schudnúť v starom roku za 4 mesiace ani 20 kilov?? Však do mája času stále dosť, že ty tlčhuba?
  • Najviac príspevkov

    1. Sniper
      Sniper
      33583
    2. game
      game
      33494
    3. tyso
      tyso
      14058
    4. aljak63
      aljak63
      12010
    5. Tomáš
      Tomáš
      11927
  • Populárne príspevky

    1. 1
      iskra
      iskra
      1
    2. 2
      Sniper
      Sniper
      1
    3. 3
      alamo
      alamo
      1
    4. 4
      tyso
      tyso
      1
  • Najaktívnejšie témy

  • Najviac zobrazení

  • Najnovšie odznaky

    • Conversation Starter
      1vladimir
      1vladimir získal odznak
      Conversation Starter
    • Veteran
      slimak
      slimak bol povýšený
      Veteran
    • First Post
      jozefjurgasek
      jozefjurgasek získal odznak
      First Post
    • One Year In
      pink
      pink získal odznak
      One Year In
    • One Month Later
      pink
      pink získal odznak
      One Month Later
  • .FS

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov